JEE-O sprchy a armatury

Mohu umístit sprchu JEE-O ven?

Všechny sprchy JEE-O lze používat jako venkovní i vnitřní. Prosím nezapomeňte, že sprchy nejsou nezámrzné. Pokud plánujete používat sprchu také v zimním období nebo ji nechcete na zimu demontovat, doporučujeme instalovat systém nezámrzný systém 365 , který garantuje celoroční funkčnost sprchy až do teploty -30°C.

Zahradní sprchy, pro které lze instalovat systém 365 jsou označeny tímto symbolem:

symbol

Je dostačující před zimou pouze vypustit vodu ze sprchy, resp. co mám udělat se sprchou v zimě?

Vypuštění vody ze sprchy není dostačující. Sprchy JEE-O mohou být používány venku, ale nejsou nezámrzné. Doporučujeme před zimou sprchu demontovat a uložit ji na chráněné místo, např. do garáže nebo sklepa.

Demontáž je jednoduchá: odšroubujete pouze 3 šrouby na podlaze a odpojíte od obou hadic na vodu. Hadice je potřeba dobře utěsnit, tak aby se do nich nedostaly nečistoty. Na jaře hadice před zapojením propláchněte vodou. Písek nebo hrubší nečistoty mohou poškodit keramickou kartuši.

Pokud jste si jisti, že ve sprše nebo kartuši nezůstala žádná voda, můžete ponechat sprchu přes zimu venku. V tomto případě vypněte vodu, otevřete kartuši, vypusťte vodu a pomocí malého kompresoru vyfoukněte vzduch z hadic, tak aby v nich nezůstala voda.

Poškození způsobené zamrznutím nelze reklamovat. Pokud zapomenete demontovat sprchu a dojde k poškození kartuše mrazem, můžete u nás zakoupit náhradní díly na výměnu

Lze instalovat sprchu pouze na studenou vodu?

Ano, je to možné. Je důležité, aby flexibilní sprchová hadice na studenou vodu byla připojena ke spojce „Y“, tak aby obě hadice (studená i teplá voda) byly připojeny na studenou vodu.

INSTRUKCE PRO MONTÁŽ

Je možné sprchu zkrátit?

Ano, je to možné s vyjímkou sprchy JEE-O Soho. Všechny modely s ručními sprchami mohou být zkráceny pouze ve spodní části. Všechny modely bez ruční sprchy mohou být zkráceny ve spodní i horní části.

Sprchy nelze prodloužit. Pokud preferujete vyšší sprchu, instalujte ji na podstavec nebo použijte nástěnný model.

Pokud si přejete upravit délku sprchy, kontaktujte nás.

Je sprcha stabilní?

Ano, sprcha je stabilní pokud je správně namontována na pevný povrch. Prosím zajistěte pevný podklad (dřevěná podlaha terasy může způsobovat pohyb sprchy).

Pro 100% stabilitu můžete použít fixační konzoly do zdi, ale většinou nejsou potřeba.

INSTRUKCE PRO MONTÁŽ

Máte v sortimentu i solární sprchy?

 Solární sprchy v sortimentu nemáme. Sprchy JEE-O mohou být využívány po celý rok bez ohledu na sluneční svit nebo venkovní teplotu. Všechny sprchy jsou zapojeny do vodovodní sítě domu a využívají teplou i studenou vodu.

Sprchy JEE-O nejsou navrženy pro občasné použití (např. v zahradě pouze v letním období), ale jsou vytvořeny pro celoroční využívání. Pozitivním vedlejší efektem je, že není potřeba žádná desinfekce kvůli Legionelle nebo jiným nebezpečným bakteriím, které se tvoří ve venkovních vodních zásobnících díky slunečnímu ohřevu.

Kde si mohu zakoupit nebo prohlédnout sprchy JEE-O?

Máme různé obchodní partnery v různých zemích. Kontaktujte nás a rádi Vám poradíme.

PŘEHLED PRODEJEN
KONTAKT

ČIŠTĚNÍ A ÚDRŽBA

Jak mám sprchu správně udržovat?

Nerezový povrch se denním používáním může zašpinit a poškodit. Špína nebo škrábance mohou snižovat odolnost sprchy proti korozi. Navíc nedochází jen k reznutí, ale také se mění vzhled povrchu. Mastné otisky prstů, usazeniny nebo škrábance mohou působit zanedbaně. Proto je důležité o povrch pravidelně pečovat.

Sprchy JEE-O jsou vyrobeny z nerezové oceli typu 304.

Mastné otisky, drobné i větší usazeniny, začínající rez a mělké poškrábání čistěte měkkým hadříkem nebo houbičkou s trochou čističe na nerezové povrchy. Čistěte ve směru broušeného materiálu. Nakonec naneste na hadřík trochu přípravku JEE-O protect a vyleštěte. Tato péče dodá sprše tenkou ochrannou vrstvu.

Při odolné špíně, korozi a větším poškrábání kontaktujte nás nebo některého z našich prodejců pro další informace o údržbě.

Jak se čistí hlavová sprcha JEE-O?

Hlavovou sprchu doporučujeme umístit do kyselého čistícího prostředku na 24 hodin (nepřekračujte dobu). Sprchu poté opláchněte nejdříve horkou vodou a následně studenou vodou, osušte a ošetřete JEE-O ochranným nerezovým čističem.

TECHNICKÉ DOTAZY

Jak omezit kolísání teploty vody?

Zkotrolujte, zda jsou flexibilní hadice na teplou a studenou vodu správně zapojeny.

Proč téměř žádná voda nevytéká ze sprchy a paprsky vody se rozstřikují do stran?

Doporučujeme pravidelně dekalcifikovat sprchovou hlavici, tak aby se předešlo jejímu zanesení.

Proč  nemohu úplně zavřít ani hlavovou sprchu ani ruční sprchu?

Pravděpodobně je rozbitý přepínací ventil a bude třeba jej vyměnit.

Jak omezit kapání vody po použití sprchy JEE-O fatline?

 Zkontrolujte, zda je hlavová sprcha umístěna horizontálně.

ZÁRUKA

Jak je dlouhá záruka pro sprchy a baterie JEE-O?

Záruční doba je 2 roky od data nákupu. Záruka se nevztahuje na poškozenou kartuši nebo sprchu z důvodu zamrznutí. Kontaktujte nás, pokud potřebujete další informace nebo servis.